AKTUALNOŚCI:
101 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę
Konkurs Kinder pl. "Przerwa na wspólne czytanie".
DROGI CZYTELNIKU
ODDAJ GŁOS NA SWOJĄ BIBLIOTEKĘ
KONKURS TRWA OD 2. 09. - 4. 11. 2019 R.
POD HASŁEM
"PRZERWA NA WSPÓLNE CZYTANIE".
GŁOSOWAĆ MOŻNA RAZ DZIENNIE
kliknij w promocje i lokalne aktywności otworzy się zakładka na wspólne czytanie
czytaj dalej na temat: Konkurs Kinder pl. "Przerwa na wspólne czytanie".Olga Tokarczuk z literackim Noblem za rok 2018
Powieści polskiej pisarki to:
1. "Podróż ludzi księgi" - 1993
2. "E. E" - 1995
3. "Prawiek i inne czasy" - 1996
4. "Dom dzienny, dom nocny" - 1998
5. "Gra na wielu bębenkach" - 2001
6. "Anna In w grobowcach świata" - 2006
7. "Bieguni" - 2007
8. "Księgi Jakubowe" - 2014
czytaj dalej na temat: Olga Tokarczuk z literackim Noblem za rok 2018II Edycja Nagrody Biblioteki Publicznej m. st. Warszawy Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego pt. "Co za postać nie chce w książce zostać. Spotkanie z bohaterem literackim w bibliotece"
Wizyta w belskiej bibliotece.
W dniu 27. 09. 2019 r. naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie od klasy III do V z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Romualda Traugutta z Łęczeszyc z p. Natalią Łyjak i p. Małgorzatą Domel. Bibliotekarki p. Marianna Kornaszewska i p. Agnieszka Krawczak omówiły zasoby biblioteczne,...
Lekcje biblioteczne kl. II b i kl. II a.
W dniu 17. 09. 2019 r. odbyły się lekcje biblioteczne kl. II b i kl. II a wraz z wychowawcami p. Małgorzatą Więckowską i p. Anetą Maciejczyk. Celem lekcji bibliotecznych były zasoby biblioteczne i zasady korzystania z biblioteki. Omówiony został katalog kartkowy jak również obecny on - line. Bibliotekarki p. Marianna Kornaszewska i p. Agnieszka Krawczak omówiły zasady zapisu i korzystania z zasobów bibliotecznych. Dzieci uzyskały informację na zadane przez siebie pytania paniom bibliotekarkom. Na zakończenie lekcji bibliotecznych dzieci otrzymały zakładki do książek.
Klasa II b
Klasa II a
czytaj dalej na temat: Lekcje biblioteczne kl. II b i kl. II a.
Informacja o stypendiach
ul. Marszałkowska 20/22 lok. 41
00-590 Warszawa
e-mail: biuro@dobrasiec.org
Tel: +48 22 825 70 22
Warszawa, 17 września 2019 r.
Znajdź z nami stypendium dopasowane do Ciebie!
Czy wiesz, że organizacje pozarządowe i samorządy stanowią ponad 80% wszystkich realizatorów programów stypendialnych w Polsce?
Stypendia to nie tylko sposób wyróżnienia za dobrą średnią w szkole czy na uczelni – w Polsce i na świecie działa wiele organizacji prowadzących różnorodne programy stypendialne: od firm wspierających studentów i specjalistów z jednej dziedziny, poprzez samorządy przyznające stypendia artystom działającym na obszarze danego powiatu, po organizacje umożliwiające uzdolnionym uczniom spędzenie roku w zagranicznej szkole.
Fundacja Dobra Sieć od ponad 10 lat aktywnie działa na rzecz popularyzacji wiedzy o różnorodnych możliwościach wsparcia wśród młodych ludzi. Od 2006 roku, w partnerstwie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności, Fundacja prowadzi portal MojeStypendium.pl, którego głównym filarem jest baza ofert stypendialnych, konkursów i staży. Od początku istnienia serwisu zgromadzone zostało w niej ponad 11 tysięcy ofert. Stypendia często otwierają furtkę do edukacji, rozwoju zawodowego czy wyjazdu, które w inny sposób byłyby trudne do osiągnięcia. Warto zatem poświęcić chwilę na przejrzenie ofert – istnieje duża szansa, że znajdziecie coś dla siebie.
Ponadto, w latach 2017-2018 zespół Fundacji Dobra Sieć przeprowadził badanie polskich organizacji stypendialnych. Na podstawie raportu została opracowana broszura „Stypendia. Co? Gdzie? Jak?” , która w przystępny sposób przedstawia podstawowe informacje o rynku stypendialnym w Polsce, a także zawiera opisy trzech innowacyjnych programów stypendialnych i wskazówki, gdzie szukać dalszych informacji o stypendiach. Jeśli w tematyce stypendiów czujecie się zupełnie „zieloni”, przejrzenie naszej broszury może pomóc Wam rozpocząć poszukiwania.
Nowela E. Orzeszkowej pt.:"Dobra pani", którą czytaliśmy na Ósmym Narodowym Czytaniu 2019 r.
W dniu 6. 09. 2019 r. odbyła się VIII Edycja Narodowego Czytania Nowel polskich. Akcja ta została zorganizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Belsku Dużym. O godz. 17:00 Kierownik Biblioteki p. Marianna Kornaszewska przywitała gości. Zaszczycili nas swoją obecnością: p. Ewa Łubińska Przewodnicząca Komisji Oświaty Gminy Belsk Duży, p. Renata Ostatek Sekretarz Gminy, p. Maria Walewska – Żółcik Dyrektor GZOPO, p. Iwona Sadłowska Z – ca Skarbnika, p. Urszula Kopycka Kierownik GOPS, p. Teresa Bogdańska Dyrektor PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym, p. Justyna Błońska Dyrektor PSP im. UNICEF w Lewiczynie, p. Agnieszka Prokopczyk sołtys Belska Dużego oraz Czytelnicy naszej biblioteki.